GODZINA KODOWANIA

W czwartek 7 XII 2017 r. w Zespole Oświatowym w Skibniewie, w ramach ogólnoświatowej akcji „Hour of Code”, odbyły się zajęcia kodowania dla przedszkolaków.

Dzieci rozwiązywały programistyczne zagadki na platformie code.org. Z wielkim zapałem układały skrypty pozwalające bohaterom aplikacji dojść w wyznaczone miejsce i wykonać zadania. Tworzyły też obrazek z kolorowych kwadratów zakodowany za pomocą danych z osi współrzędnych i kodowały przy użyciu cyfr i strzałek ruchu drogę Mikołaja.

Godzina Kodowania jest globalną inicjatywą Tygodnia Edukacji Informatycznej, której celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Biorą w niej udział dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Przedszkolaki ze Skibniewa uczestniczyły wzięły w niej udział po raz drugi.

E. Derlicka